Czy objawy depresji są widoczne?

Depresja jest chorobą psychiczną i skąd wiadomo, iż się na nią cierpi? Objawy takie kiedy gorączka, katar, rozpacz głowy, kaszel są bez trudu odczuwalne. Stanowią one wcale niezatarty sygnał, że ktoś jest wątły na grypę. A podczas gdy jest z chorobami psychicznymi? Czy objawy depresji są widoczne? Oto parę scenariuszy pokazujących objawy, które wydają się niewidoczne, niemniej jednak są przejawem choroby psychicznej, w tym przypadku dużej depresji (a i depresji dwubiegunowej).

Scenariusz pierwszy: jestem w trybie hibernacji. Nie mogę się obudzić, śpię aż do południa. Ledwo budzę się, aby wszamać obiad, multum cięgi go pomijam. Poobiednia drzemka, po której nie śpię od czasu godziny do dwóch, jest potrzebna do zjedzenia śniadania. Ten algorytm jest nieskończony oraz wygodnie jest osądzać, że jestem leniwy. Mógłbym także bez trudności uzasadnić, iż „zawsze jestem zmęczony”.

Drugi agenda dotyczy poczucia bezradności i/lub beznadziejności, które może być powszechne natomiast przekonujące. Nic nie mogę zrobić”, „Mój współpraca nie poprawi sytuacji”, „Ona jest chora, nie mogę jej pomóc, aby poczuła się lepiej”, „Nie ma żadnych rozwiązań, które moglibyśmy zaproponować naszym klientom, nie przedłużymy umowy”. Wiele osób, w tym ja sam, powiedziałoby, iż brakuje mi wytrwałości natomiast determinacji w poszukiwaniu rozwiązań, brakuje mi pozytywnego nastawienia, mam słabowity charakter. Po prostu swobodnie jest oszacować moje wyniki zaś trafić aż do wniosku, że jestem wątły i bezużyteczny.

Trzeci warunki owo sytuacja, w której pojawia się niepokój. Co ja mam zrobić?”, „Nie mogę usiedzieć w miejscu, lepiej spakuję torbę, przypuszczalnie posprzątam w jadalni”. Sfrustrowany niemożnością zrobienia czegoś, zaczynam się irytować ogólnymi uwagami rodziny. Kiedy liczba tolerancji spada, irytacja przeradza się w złość bądź wściekłość, niestety skierowaną na moją rodzinę, osoby najbliższe mojemu sercu. Co w takim razie mam z tego zrobić: doba pełen irytacji? Czy także mogę to pominąć jako dalszy wrogi dzień, w którym guzik się nie dzieje?

Te w rodzaju nieszkodliwe uczucia tudzież zachowania, czym są, podczas gdy doświadczam ich za sprawą tydzień, dwaj tygodnie, trzy? Czy mam je nie wziąć pod uwagę i/lub zaakceptować, że owo po prostu ja – jestem leniwy, mam słabą wolę, mam pełen złej woli temperament http://www.blogdlazdrowia.pl.

Żyję w czasach, w których ocena choroby psychicznej opiera się głównie na objawach zgłaszanych za pośrednictwem samego siebie. Mam szczęście, że 30 lat temu moje rodzeństwo pokazało mi wycinek spośród prasa periodyczna na rzecz depresji natomiast jej objawów. Zaopatrzona w informacje na kwestia depresji, jakkolwiek niechętnie, w wieku nastoletnim odwiedziłam swojego pierwszego psychiatrę. Będąc zdana ale wręcz na siebie, starałam się odkryć treść tych powszechnych (i niewidocznych) objawów – zmęczenia, senności, złości (i wściekłości), poczucia bezwartościowości, natomiast w najgorszym razie myśli samobójczych.

Related Post