Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomagier w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod spodem różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, rola tego urządzenia wzrosło, w zasadzie z racji pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na liście ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozkład światła. W tym artykule, mamy cel pogadać o niektórych wspólnych zastosowań oraz rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, iżby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, podczas gdy źródło światła jest jednorodne, to jest słynny jak Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże autorytet w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeżeli chodzi o projektowanie tudzież oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej odgadnąć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się przedstawienie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, aliści daje mniemanie na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one pomóc w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą wesprzeć w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest mnogość mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą przynieść ulgę w pomiarze jednorodności koloru zaś skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy teraz kilka popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy kilka typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy odkąd rodzaju aplikacji oraz jej zastosowań. Dlatego ważne jest, ażeby uchwycić sens różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten wersja urządzenia posiada stałą ośka poziomą oraz ośka pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten klasa jest wyposażony w stałą oś pionową oraz dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać http://www.bronicki.pl, że zarówno klasa A gdy i gatunek B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten rodzaj jednostki jest żywy aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii oraz poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten model charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, iżby pamiętać, że model C jest cieszący się popularnością jak struktury jednokolumnowe. Ten typ struktury jest utworzony, kiedy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl myśl biorąc, ów kategoria jest idealnym wyborem dla stałej lampy punktowej, lampy rurowej natomiast innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome posiłki obrotowe i promieniowanie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był krótki przedstawienie zastosowań oraz typów goniophotometers. Mam nadzieję, iż ów towar pomoże Ci uzyskać znacznie lepsze zrozumienie tych jednostek.

Related Post