Niedobór pracowników być może być doskonałą wiadomością gwoli gospodarki

Niedobór pracowników może znajdować się doskonałą wiadomością dla gospodarki! Może, wręcz przeciwnie może, firmy obudzą się natomiast dostrzegą znaczący współpraca pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy natomiast niszczą wartość firmy, w przeciwieństwie do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę plus tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu poprzednio bankructwem, aliści owo nie powstrzymało ich chciwych prezesów przed zgarnięciem sowitych premii.

Mamy brak pracowników, natomiast firmy starają się zatrudnić każdego, jaki jest chętny. Niektóre firmy, jak McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska interes Loblaw tudzież jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, jak rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy szczebel skonfrontował ich spośród tą zmową, twierdzili, iż stało się to niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę spośród ręką http://www.boczar.eu w słoiku spośród ciasteczkami, a płeć słaba powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór owo zrobił!”.

Niedobór pracowników nieodwołalny w sąsiedztwie tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski gwałtownie wzrosły. Per se, to nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu istnieć pewnym, jestem nieprzyjazny opodatkowaniu zysków przy użyciu rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno zależeć od czasu zysków. To było w tenże sam raz. W międzyczasie moja lepsza połowa natomiast ja robiliśmy kupowanie w sklepie Loblaw, tudzież pracownicy kontynuowali swoją doskonałą obsługę, wzdłuż że Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą przekazać sobie sprawę, że kadra pierwszej linii są fundamentem firmy zaś tyczyć się ich dobrze, i nie kiedy trybiki wyrabiające premie gwoli prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników jak maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, iż na przestrzeni kilku dekad, oni i inni badacze znaleźli ostry alians pośrodku zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy oraz ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się z tym pogodzić. Ale jest dobra wiadomość: sposób pokazują, iż niektóre firmy przełamują model oraz traktują pracowników spośród szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – to na to samo niektóre spośród nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają przyszły kwartał w charakterze nagrodę, tym samym wykorzystują pracowników zaś fałszują wyniki za kolejny kwartał. Powtarzam: jestem antagonistyczny opodatkowaniu biznesu za pośrednictwem rząd. Jednak popieram zarządzenie Bidena Build Back Better dotyczący opodatkowania wykupu akcji, kto został przyjęty przez Izbę natomiast jest rozpatrywany za pośrednictwem Senat, nawet gdyby przypadkiem dysponować na to samo cienki znaczenie na okup akcji. Firmy nie powinny demaskować miliardów na okup akcji, naraz wyzyskując pracowników.

Firmy powinny przedstawiać na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy z wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór przypuszczalnie mieścić efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii spośród funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni plus usłyszeć o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest ustanie wykupu z wykorzystaniem piątka lat po zwolnieniach. Kierownictwo również nie powinno otrzymywać premii w ciągu pięciu lat od zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, który zwiększa premie prezesów.

Zniknął ustrój kapitalistyczny interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) puder rewelacja w 2019 roku a zdecydował, iż maksymalizacja wartości gwoli akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta akt spośród lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, że BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy natomiast migiem je porzucił oraz wrócił do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii w dalszym ciągu odchodzili od chwili tych frazesów.

Related Post