Postawa i behawior człowieka

Postawa odnosi się do uczuć, przekonań a predyspozycji behawioralnych skierowanych aż do ludzi, grup, idei bądź obiektów. Wpływa płeć piękna na zachowanie jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, podczas gdy działać ewentualnie szczędzić się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest to sztampowy procedura robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, jeżeli sylwetka osoby dostaje lepiej. Sukcesy natomiast porażki w życiu zależy od momentu postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, owo układy międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne a bardzo trudne do zmiany.

Zachowanie to sposób, w który informacja figura reaguje na swoją postawę. Ta kontrakcja jest lub pozytywna bądź negatywna, w układy odkąd tego, kiedy postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się z rodzicami przypadkiem zaniedbywać iść aż do szkoły bądź studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby bądź ma mało szacunku do niej przypuszczalnie http://www.chrzastowski.pl dać do obejrzenia tę postawę poprzez mówienie w detalach aż do tej osoby. Na zachowanie prawdopodobnie wpływać mrowie czynników poza postawą, w tym przekonania na myśl siebie oraz innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne tudzież wygoda. Jest to działanie albo odpowiedź osoby w odpowiedzi na zewnętrzne względnie wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w jaki coś funkcjonuje względnie działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy jak wyuczoną tendencję aż do oceniania rzeczy w dokładny sposób. Może to mieścić ocenę ludzi, spraw, przedmiotów względnie wydarzeń. Takie oceny są notorycznie pozytywne bądź negatywne, aliści mogą też stanowić niekiedy niepewne. Na przykład, możesz posiadać mieszane uczucia co aż do konkretnej osoby względnie sprawy. Naukowcy sugerują również, iż istnieje nieco różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są czasem określane jak CAB lub abecadło postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli zaś przekonania na wiadomy temat.
Komponent afektywny: kiedy obiekt, osoba, rafa względnie wydarzenie wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: kiedy figura wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje bez liku czynników, które mogą wywrzeć wpływ na to, gdy zaś w jakim celu kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się prosto z mostu w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego bądź mogą być wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne natomiast normy społeczne mogą mieć głęboki doniosłość na postawy. Role społeczne odnoszą się aż do tego, kiedy http://www.obiala.pl ręce do pracy powinni się oszczędzać w określonej roli lub kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane za właściwe.
Uczenie się – Postaw można się nauczyć na mnóstwo sposobów. Zastanów się, w jaki procedura reklamodawcy wpływają na Twoje zachowanie się aż do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten interesujący i zajmujący obraz powoduje, iż rozwijasz pozytywne skojarzenia spośród tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się plus postaw w poprzek obserwację ludzi około nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, iż rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, dzieci spędzają masa czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców natomiast w większości wypadków zaczynają udowadniać podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, iż pod pewnymi warunkami ręce do pracy są w wyższym stopniu skłonni chronić się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są niejednokrotnie wyrażane.
Kiedy możesz coś http://www.brewinski.pl zwyciężyć albo posiać w związku z tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, tak aby przystosować się do zachowania
W niektórych przypadkach ręce do pracy mogą w rzeczy samej zmienić swoje nastawienie, iżby lepiej zharmonizować je aż do swojego zachowania. Dysonans badawczy owo zjawisko, w którym postać doświadcza psychologicznego niepokoju z powodu sprzecznych myśli czy też przekonań. Aby zmniejszyć owo napięcie, ludzie mogą przeobrazić swoje postawy, tak aby odzwierciedlić swoje inne przekonania lub rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę aż do bezpieczeństwa finansowego, tymczasem zaczynasz napotykać się spośród kimś, kto jest niezwykle niestabilny finansowo. Aby zmniejszyć zasilanie podyktowane sprzecznymi przekonaniami oraz zachowaniem, masz duet możliwości. Możesz zakończyć zgoda a poszukać partnera, kto jest z większym natężeniem pewny finansowo, albo możesz obniżyć waga stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu między sprzecznym nastawieniem a zachowaniem, musisz ewentualnie odmienić nastawienie, lub przerobić swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą mieć gigantyczny istotność na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą aż do kształtowania postawy, mogą również uczynić jej zmianę.

Related Post