Przewodnik gwoli początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, jaki został wykonany na technologii Blockchain oraz pewnie został uruchomiony w 2009 roku za pośrednictwem tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych oraz uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów może zostać wydobytych. Inne w największym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic oraz twarde rozwidlenia Bitcoin, takie jak Bitcoin Cash i Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, żeby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie a starali się unikać inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że zapłata raptownie spadła w dół, jak jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ jarmark kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą wkładać kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, bowiem nie ma kontroli żadnego rządu nad kryptowalutą, jako że jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem zaś zdominuje wszystkie waluty, takie podczas gdy USD, EUR, INR zaś ASD w przyszłości http://www.borejko.pl a stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego powinno się oraz w jakim celu nie wskazane jest inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, natomiast następny o tyle o ile 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą dla każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem oraz którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – toteż użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, ażeby przekazać kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, gdzie użytkownik potrzebuje platformy takiej jak bank, by ronić pieniądze spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na nader bezpiecznej technologii blockchain zaś prawie że zerowe szanse na włamanie tudzież przywłaszczenie kryptowaluty, póki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś zawżdy unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu spośród nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na rychły zarobek, oraz potem pada ofiarą szumu bańki natomiast traci swoje pieniądze. Lepiej jest, by użytkownicy przeprowadzili do licha i trochę badań poprzednio zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze porządnie jest pomieścić swoje kapitał w wielu kryptowalutach w zastępstwie jednej, dlatego że zauważono, że kilka kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeśli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których powinno się się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, tudzież pozostałość kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin potem dominuje na rynku kryptowalut, niemniej jednak jego uczestnictwo naraz spadł z 90% do 38%, i Altcoiny takie gdy Litecoin, Ethereum, Ripple nagle wzrosły a przejęły większość rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl nieustająco dominuje na rynku kryptowalut, jednakowoż nie jest jedyną kryptowalutą, którą trzeba zastanowić się podczas inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz zanieść u dołu uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie oraz podczas gdy kupować kryptowaluty?

Podczas podczas gdy nieco lat temu nie było łatwo nabywać kryptowaluty, aliści obecnie użytkownicy mają sporo dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma dwójka główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka i Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą brać za dobrą monetę i wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupować bitcoin spośród portfela tylko, mimo to nie od momentu innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna tudzież sprzedaży, oraz użytkownicy muszą odwzajemnić się pewną nominalną opłatę w środku zakończenie transakcji.

W 2017 roku kreatywność Cryptocurrency wzrósł ogromnie, tudzież wypłata Bitcoin wzrosła spontanicznie, zwłaszcza w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin zaś przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax a Zebpay to para główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – kto zajmował się wprost przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na awans spośród innymi altcoinami, tudzież nawet zmusiło Unocoin zaś innych aż do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami a blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange w celu swoich użytkowników, ażeby mogli handlować wieloma kryptowalutami z wyjątkiem handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica między obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe kupno natomiast sprzedaż ale wręcz Bitcoinów, w ciągu jak na UnoDAX użytkownicy mogą oddać zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę a o ile pasuje dama aż do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne aż do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej spośród giełd, rejestrując się wewnątrz pomocą adresu e-mail oraz podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, można rozpocząć kupiectwo monetami ich wyboru.

Related Post