Ważne rzeczy aż do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe kwatera w swoim przedziale cenowym a jesteś dojrzały aż do przeprowadzki. Ale przed spakujesz swoje torby natomiast pudełka natomiast załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał zdziałać inspekcja mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest kiedy bieganie za pośrednictwem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz dzięki mieszkanie spośród właścicielem względnie agentem wynajmu zaś ustalić, azaliż są jakieś problemy, które wymagają naprawy nim wprowadzeniem się.

Oto kilka ważnych rzeczy aż do sprawdzenia zanim przeprowadzką do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu a gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku natomiast inne obszary poniżej kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azaliż są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że każdy pokój ma otwierane okno wystarczająco duże, ażeby wolno było przez nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, kto jest plan ewakuacji pożarowej w budynku zaś upewnij się, iż wiesz, dokąd się udać.

Drzwi tudzież okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki zaś gałki drzwiowe są bezpieczne zaś nie chwieją się a że otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna oraz drzwi, aby upewnić się, iż otwierają się oraz zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to oraz włość okazja, żeby sprawdzić, azaliż nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się wokół toalet a pod spodem tudzież wokół każdego zlewu, tak aby upewnić się, że zero nie jest wilgotne względnie nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, iż krany wyłączają się dobrze zaś że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę zaś zlewozmywaki poniżej kątem brakującej fugi lub płytek.
Włącz prysznic, tak aby orzec napór wody oraz temperaturę gorącej wody. Ważne jest, aby dowiedzieć się, azaliż dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, czy też twoja jednostka ma http://www.herbut.eu osobisty własny. (To przypadkiem wpłynąć na forma prysznica, który będziesz proch rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, tak aby upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj jederman palnik tudzież piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, platforma klimatyzacji/ogrzewania, pralkę zaś suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, prawidłowo utrzymana zaś dostępna wprost przeciwnie gwoli mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego gdy radiostacja czy też zegar, ażeby przetestować gniazdka.
Wyłącz oraz włącz wszystkie wyłączniki ścienne, żeby upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Post