Wskazówki, gdy zapobiegać kradzieży tożsamości

Jest to forma przestępstwa, w którym ludzie wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje owo w szczególności korzyści finansowe oraz obawy związane spośród duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To przypuszczalnie sprawić poważne perypetia dla Ciebie i dla Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest w największym stopniu pojawiającym się problemem na świecie, ponieważ 7+ milionów ludzi w Stany Zjednoczone Ameryki Północnej ścierwo ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna nieostrożność przypadkiem narazić Cię na tarapaty finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre z nich są wymienione niżej dla lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, żeby bronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy plus najbardziej zaufanych i wiarygodnych informacji, iżby uniemożliwić kradzieży tożsamości w tym miejscu specjalnie w tym blogu.
Zapobiegać przedtem kradzieżą tożsamości
Aby zapobiec kradzieży tożsamości u dołu znajdują się kluczowe punkty, które powinno się rozważyć, ażeby powstrzymać włamaniu indywidualności.
– Zachowaj osobisty SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty pod ręką sobie przy użyciu pełny czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, jak wychodzisz na parę dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków zaś sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się z organami udostępniającymi, jeśli są one opóźnione aniżeli zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową i inne ustawienia zabezpieczeń, gdy korzystasz spośród publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest funkcja VPN, dlatego że dodaje owo nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, jeśliby masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj osobisty konspekt bankowy zaś fakturę, ażeby dostosować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru z funkcją cięcia poprzecznego gwoli domu, niszczarka papieru spośród funkcją cięcia paskowego zapewnia niższy poziom bezpieczeństwa gwoli poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła w celu swoich kont tudzież używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie tudzież jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się szczerze z dostawcą usług i zamroź swoją kartę kredytową.
Warto posługiwać się spośród niszczarki aż do papieru
Używanie niszczarki aż do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków a innych poufnych dokumentów. Najnowsza technika niszczarek papieru jest w stanie rozdrobnić karty kredytowe, faktury podatkowe, wiadomości odpadki natomiast co niemiara innych rzeczy. Mogą one i niszczyć płyty CD natomiast DVD. Korzystanie spośród najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na unieważnienie informacji spośród nośników zaś rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, iż nie mogą stanowić one kolejny raz złożone. Te maszyny wolno bez trudu nabywać w amazon.com z bezpłatną dostawą odkąd drzwi aż do drzwi a dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie kiedy twoje bio na profilach publicznych zaś rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, że inni mogą ujrzeć swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe a inne. Nierozpoznane linki owo spam, siła robocza używają tego, iżby być w użyciu dopuszczenie aż do Ciebie. Nie klikaj na nie, o ile ich nie rozpoznałeś.

Related Post