Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z biegiem czasu, nastąpił wieczny rozbudowa w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa a nawigacji. W związku spośród tym, prąd ów spowodował wzrost wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza pokolenie materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, jaki został pierwotnie określony. Trzecia generacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami a przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, ażeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne spośród węglika krzemu jest w najwyższym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości dużo spośród jego wskaźników jest o wiele lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna wysoka temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą mieć zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny a amatorski rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim ślad w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania i zwiększenie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury a http://www.karlinski.eu zredukowanie strat

3. Poprawa sprawności a redukcja objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą przyczynić się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym brzemię jest serce elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania oraz rozpędzania na przestrzeni procesu jazdy. Dlatego też dar pracy są z większym natężeniem złożone w porównaniu z układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz przyrząd oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik zrealizowany spośród węglika krzemu. Dzieje się ściśle mówiąc dlatego, iż artykuł ów ma niepomiernie niską rezystancję. Dlatego jest owo wspaniały wybór do zastosowań, w których występuje wysoka częstość a temperatura.

Chodzi o to, że materiał ten przypadkiem słabnąć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest obniżka wagi tudzież rozmiaru o ponad 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu przypadkiem wesprzeć dysponować zalecany waga na konfigurację sieci tudzież przystosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą być stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się jego osoba niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami a w dużym stopniu wyższą sprawnością. Zazwyczaj biegłość konwersji tych inwerterów wynosi z grubsza 96%. Jeśli wszelako zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest nasilenie sprawności aż do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą przynieść ulgę w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą wesprzeć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie gloria urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są wysoce jaśniejsze oraz może słabnąć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze niż inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 cięgi http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, wolno zastosować ten kategoria oświetlenia gwoli różnych typów środowisk, takich jak urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne natomiast światła sygnałowe. Chodzi o to, iż mogą one przynieść ulgę w zmniejszeniu gnój i kosztów.

Related Post